39. Ulusal Nefroloji Kongresi

39. Ulusal Nefroloji Kongresi

Değerli Meslektaşlarımız,

Türk Nefroloji Derneği’nin 39. Ulusal Nefroloji Kongresi ile Türk Nefroloji, Diyaliz ve Transplantasyon Hemşireleri Derneği’nin 32. Ulusal Nefroloji Hemşireliği Kongresi’ni, 9-13 Kasım 2022 tarihleri arasında; eş zamanlı yapılacak olan Balkan ülkelerinden gelen meslektaşlarımızı ağırlayacağımız BANTAO (Balkan Cities Association of Nephrology, Dialysis, Transplantation and Artificial Organs) Kongresi’ni ise 10-13 Kasım 2022 tarihleri arasında Kaya Palazzo Hotel, Antalya, Türkiye’de gerçekleştireceğiz.

Kapsadığı başlıklar açısından her yıl en çok tercih edilen toplantı olma özelliğindeki kongremizde, özenle hazırladığımız klinik nefroloji, hipertansiyon, diyabet, periton diyalizi, hemodiyaliz, transplantasyon konularındaki güncel gelişmeleri kapsayan zengin bir bilimsel program, birbirinden değerli bilim insanlarımız ve uluslararası bilim insanları tarafından katılımcılarla paylaşılacaktır.

Nefroloji uzmanları, nefroloji yan dal araştırma görevlileri, iç hastalıkları uzmanları, diyaliz hekimleri, hemşireleri ve teknikerleri dahil her düzeydeki katılımcının beklentisini fazlasıyla karşılayacağını umduğumuz kongremizin, sizlerin yoğun katılımı ve aktif katkılarıyla değer kazanacağı ve bilimsel bir şölen olma şansını yakalayacağını düşünüyoruz.

Ulusal kongre ve diğer toplantılarımıza bugüne kadar göstermiş olduğunuz ilgi ve desteğin artarak devamını bekliyor ve Türk Nefroloji Derneği Yönetim Kurulu adına en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Alaattin Yıldız
Kongre Başkanı